August 14, 2011

Adriana Macháčová: Sex v malom meste

„Dávaj na ňu bacha, hára, dala by aj káčerovi,“ strčila Maximovi vôdzku do ruky.
„Jasne, mama,“ prevrátil oči, „pome, Lola,“ húkol a neochotne, šúchajúc teniskami o dlažbu sa vliekol preč.
„A ty, Lola, chovaj sa slušne!“
Simona s posledným príkazom hlasno vzdychla a zaplesla dvere. Roztomilý synáčik ju so svojimi pubertálnymi náladami už riadne vytáčal a ich nezbedná Lola za ním vôbec nezaostávala.
Lola bola v najlepšom veku, pekná zmeska z dvoch dedín, ale taká vyberanejšia a dá sa povedať, že aj šikovnejšia ako jej kamošky z ulice. Vrtiac zadkom a zvodne strihajúc uškami sa vždy vedela vynájsť, aby, viete, no TO, ako kyticu ruží pohotovo podstrčila hocijakému psovi rovno popod nos. Na rozdiel od žien, Lola by bola šťastná s hocijakým partnerom. Čo sa nedalo povedať naopak... Keď ani nie pred rokom priviedla na svet štyri krásne šteniatka a ukázalo sa, že oteckom je na sto percent susedových ušľachtilý a čistokrvný Azorko, jeho paničku skoro tiež okotilo, či vykotilo, ale od zlosti, s akou zberbou sa ich maznáčik spustil. V tom okamihu bolo po láske a aj dobrých susedských vzťahoch. Azorkovi rýchlo našli fajnovejšiu partiu a Lolinka to poza bučky rozchodila.
Simona spoza záclony pozorovala syna ako niečo rozšafne vykladá do mobilu a Lole nevenuje najmenšiu pozornosť. Najradšej by vybehla za nimi, ale našťastie sa stratili za rohom, a jej neostávalo nič iné, iba veriť, že nestretnú živú nohu...
„Všetko v poriadku?“ opýtala sa Maxima, keď sa o necelú polhodinku vrátil s Lolou domov.
„Jasne, mama,“ odvrkol a sprisahanecky žmurkol na sučku.
„Si si istý?“ Simona si skúmavo Lolu obzerala, „je nejaká vysmiata, či čo...“
„Ježiši, čo zas máš?“ sykol.
„Stretli ste niekoho?“
„Celú futbalovú jedenástku,“ Maxim sa pobavene uškrnul mame rovno do tváre. O tom, že Azor podliezol plot radšej pomlčal...

Adriana Macháčová - nemá rada tajomstvá, prekvapenia, diéty, zlé predtuchy. Miluje ticho pred búrkou, šuchotanie listov v jeseni, zvieratá, vôňu kávy, literatúru a literárnu múzu. Písanie je pre ňu najkrajším relaxom. Je autorkou kníh Cudzie vzťahy, Žena vplyvného muža a Dobré dni sa začínajú v noci  z vydavateľstva Ikar.

No comments:

Post a Comment